Kasutustingimused

E-poe kasutustingimused

Veebipoe https://pood.kartim.ee (edaspidi Kartimi e-pood) omanik on Kartim OÜ (registrikood 12591035 ), asukohaga Laki-põik 4, Tallinn.

1. Müügilepingu kehtivus, kauba- ja hinnainfo

1.1. Müügitingimused kehtivad Kartimi e-poest kaupade ostmisel.

1.2. Kartimi e-poes müüdavate kaupade hinnad on märgitud toodete juurde.

1.3. Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest. Kauba kättetoimetamise tasu sõltub ostja asukohast ning kättetoimetamise viisist. Eestisiseste saadetiste korral kuvatakse kättetoimetamise tasu ostjale tellimuse vormistamisel.

1.4. Teave kauba kohta on esitatud Kartimi e-poes vahetult kauba juures.

2. Tellimuse vormistamine

2.1. Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda pangalingi kaudu või pangaülekandega.

2.2. Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Kartimi e-poe arvelduskontole.

2.3. Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.

3. Kauba kohaletoimetamine

3.1. Kartimi e-poest tellitud kaupa on võimalik kätte saada pakiautomaatidest (valik "Omniva pakiautomaadid" või "Itella SmartPOST"), postkontorist (valik "Omniva pakk postkontorisse") või ise järele tulles Kartimi e-poe kontorisse aadressil Laki-põik 4, Tallinn (valik "Tulen ise järgi"). Ise pakile järele tulemiseks tuleb Kartimi e-poega eelnevalt kokku leppida kaubale järele tulemise aeg telefonil +372 5697 3003 või e-posti teel kirjutades [email protected].

3.2. Kauba saatmiskulud kannab ostja ning vastav hinnainfo on kuvatud Eestisiseste saadetiste puhul saatmisviisi juures.

3.3. Eestisisesed saadetised kaupadele, mis on laos olemas, jõuavad üldjuhul ostja määratud sihtpunkti 3-7 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumist.

3.4. Väljaspool Eestis toimub kohaletoimetamine kokkuleppel. Kartimi e-poe esindaja võtab kauba tellijaga ühendust, et täpsustada kauba kohaletoimetamine väljaspool Eestit.

4. Taganemisõigus

4.1. Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul. Taganemistähtaeg lõpeb 14 päeva möödumisel alates päevast, mil ostja on saanud kauba füüsiliselt enda valdusesse.

4.2. Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.

4.3. 14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil, kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes.

4.4. Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Kartimi e-poel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.

4.5. Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus, mille vormi leiab siit: taganemisavaldus PDF formaadisMS Word formaadis ning saata see e-posti aadressile [email protected] hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest.

4.6. Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga asi).

4.7. Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.

4.8. Kartimi e-pood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud.

4.9. Kartimi e-pood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.

4.10. Kui ostja on sõnaselgelt valinud Kartimi e-poest pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Kartimi e-pood tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.

4.11. Kartimi e-poel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind Kartimi e-poes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

5. Pretensiooni esitamise õigus

5.1. Müüdud kaupadele kehtib VÕS §-s 218 lg-s 2 sätestatud 2-aastane pretensioonide esitamise tähtaeg.  Kartimi e-pood vastutab ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul, alates kauba üleandmisest ostjale. Kauba puuduse ilmnemisel palume koheselt lõpetada toote kasutamine.

5.2. Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul Kartimi e-poe poole, saates e-kirja aadressile [email protected] või helistada telefonil: +372 5697 3003.

5.3. Kartimi e-pood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist ostjale.

5.4. Kui Kartimi e-poest ostetud kaubal on puudused, mille eest Kartimi e-pood vastutab, parandab või asendab Kartimi e-pood puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Kartimi e-pood ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud.

5.5. Kartimi e-pood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

6. Otseturustus ja isikuandmete töötlemine

6.1. Kartimi e-pood kasutab ostja poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-posti aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks. Kartimi e-pood edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kohale toimetada kaupa.

6.2. Täpsemad andmekaitsetingimused on kirjas siin: andmekaitsetingimused.

7. Vaidluste lahendamine

7.1. Kui ostjal on Kartimi e-poe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirja teel aadressile [email protected].

7.2. Kui ostja ja Kartimi e-pood ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada siin. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta.

7.3. Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.

8. Klienditugi

8.1. Kartimi e-poe klienditoe poole saab pöörduda e-kirja teel [email protected] või helistades tel +372 5697 3003. Täpsem kontaktinfo on leitav kontakti lehelt.

Viimane e-poe kasutustingimuste uuendus on tehtud 27.08.2020.